Velká cena Líšné 1.3.2015

Závody v orientačním běhu

Součást Pražské zimní ligy

Novinky 25.2.2015

Rozpis

Typ závodu

Úplně normální orienťák na docela dlouhé trati (HROB).

Centrum závodů

Lesní parkoviště pod hradem Řebřík asi 1km západně od Líšné směr Jablečno, GPS 49°53'31.409"N 13°47'5.521"E. Na shromaždišti není nic, převlékat se budete ve vlastních autech, jíst a pít z vlastních zásob. Vlastně tam ani není moc místa pro zaparkování, parkujte prosím ohleduplně po straně silnice na přehledném úseku mezi Líšnou a Řebříkem. PŘÍSNÝ ZÁKAZ VJÍŽDĚT A PARKOVAT NA LESNÍ CESTĚ OD SHROMAŽDIŠTĚ NA SEVER

Doprava

Nejlépe vlastními auty po dálnici D5 na exit 34 Žebrák, odbočit vpravo, přejet rovně silnici 605 a pokračovat 7km do kopce do Líšné. Na návsi vpravo a po 150m vlevo, pak asi 1km ven z vesnice ke kraji lesa a tam to je.

Silnice kolem shromaždiště bývá v zimě občas obtížně sjízdná, kdyby hrozil sníh, nebo náledí, raději zaparkujte ve vesnici a dojděte pěšky.
Veřejnou dopravou je shromaždiště těžko přístupné.

Přihlášky

Přihlášky mailem na adresu lisna@email.cz, Subjekt:PZL do čtvrtka 26.2.2015. 18:00 .Limit počtu účastníků je 100, kdo se dříve přihlásí, ten poběží.

Prezentace

V neděli 1.3.2015. 9:00-9:59.

Start

10:00, přímo na shromaždišti.

Startovné

Dobrovolné, doporučeno 30,- Kč, oddíly LBE, FSP (darovali mapu) a děti zdarma.

Mapa

Vrána, rok výroby 1980, měřítko 1:20.000, ekvidistance 5m, mapovali J.Cabrnoch, S.Červinka, O.Novotný. Mapa sedí přiměřeně tomu, že je 35 let stará. Porosty povyrostly, nebo byly vykáceny, cesty zarostly, nebo byly projety nové, terénní tvary vcelku odpovídají... Mapa je na poctivém 35 roků starém papíře, nebude voduvzdorně upravena. Při prezentaci dostanete pouze prázdnou mapu a trať si do ní samoobslužně dokreslíte podle vyvěšeného vzoru. Fixu vemte s sebou a nechte si dostatek času. Popisy kontrol asi nebudou.

Terén

V závodním prostoru je les. V tom lese je hodně málo ostružin, podrostu a odpadků. Za to dost vrstevnic, skalek a melioračních rýh. Najde se i vodopád. V závodním prostoru o velikosti cca 5x5 km je 1 obývané stavení.

Kategorie

Kategorii si můžete zvolit až v průběhu závodu, pokud si na mapu nakreslíte všechny tratě.

Vynechání kontrol

Libovolnou kontrolu na libovolné trati je možno vynechat. Za vynechanou kontrolu se přičítá penalizace 30 minut. Pokud jste soutěžní nihilisté a hodláte závod podniknout jako příjemný nedělní výlet, přijeďte, nebudete litovat. V případě vynechání většího počtu kontrol budete hodnoceni v nejvyšší kategorii, u které jste posbírali všechny kontroly.

Časový limit

Do té doby, kdy mi začne být moc velká zima (cca 16:00). Pak si buď sami změřte čas, nebo zavolejte na 702688562 a domluvte se se mnou. Ale pozor, na shromaždišti i v okolních lesích je jen velmi špatný signál.

Kontroly

Na kontrolách je červený fáborek a voskovka. Kontroly nejsou nijak zašité. Pokud kontrolu neuvidíte, byla asi ukradena, mohlo se to stát, některé budu dávat do lesa dost dlouho předem. Ukradení kontroly není důvodem ke zrušení závodu, pokud bude chybět všem, budu ji ignorovat, pokud bude chybět jen některým, budou někteří penalizováni podle pravidla o vynechaných kontrolách.

Zakázaný prostor

V prostoru závodu se nachází přírodní rezervace Kohoutov. Na mapě není vyznačena, v terénu je vyznačena obvyklým způsobem (cedule se lvem a červené pruhy na stromech). Do rezervace je zakázáno zabloudit.