Velká cena Líšné 2014 1.3.2014

Závody v orientačním běhu

Součást Pražské zimní ligy

Rozpis

Příjem přihlášek ukončen Je vás přihlášeno 101, snad to lesníci přežijou. Od této chvíle nekomunikuji na internetu. V opravdu nutných případech, můžete použít telefon 722568293, ale prosím jen pro situace, které nelze řešit osobně v sobotu na shromaždišti. Stejně se možná nedovoláte, neboť v líšeňských lesích jsme se signálem na štíru. Tož těším se na viděnou v sobotu. Tomáš

Typ závodu

Úplně normální orienťák na docela dlouhé trati (HROB).

Centrum závodů

Lesní parkoviště na silnici Líšná-Kublov asi 2,5km severně od Líšné, GPS 13.8157192°E,49.9050306°N. Na shromaždišti není nic, převlékat se budete ve vlastních autech, jíst a pít z vlastních zásob.

Doprava

Nejlépe vlastními auty po dálnici D5 na exit 22 Králův Dvůr, odbočit vpravo, pak vpravo po silnici 605 a po 20ti metrech vlevo, projet obce Trubín a Svatá a 7km za Svatou odbočuje hlavní silnice vpravo směr Kublov, Broumy, vy pojedete rovně na vedlejší silnici, pod kopcem přejedete rovně křižovatku s hlavní silnicí Broumy-Žebrák a po 5,4km bude po pravé straně parkoviště. Parkujte ohleduplně a nechte volný průjezd na lesní cesty i pro širší vozidla. Je vás hodně, parkujte velmi ohleduplně. Občas chce někdo najet i na lesní cesty. Pokud se vaše auto nevejde na shromaždiště, využijte další podobná místa na 49°54'39.918"N, 13°49'10.922"E (726m ze shromaždiště směr Kublov, Praha), nebo na 49°53'51.022"N, 13°48'35.534"E (935m ze shromaždiště směr Líšná).

Silnice kolem parkoviště bývá v zimě občas obtížně sjízdná, kdyby hrozil sníh, nebo náledí, bude shromaždiště operativně přesunuto. Sníh už z lesa dávno zmizel, ale po ránu opatrně, silnice může klouzat
Veřejnou dopravou je shromaždiště těžko přístupné.

Přihlášky

Přihlášky mailem na adresu lisna@email.cz, Subjekt:PZL do čtvrtka 27.2.2014. 18:00 .Limit počtu účastníků je 100 opravdu to tak je , kdo se dříve přihlásí, ten poběží.

Prezentace

V sobotu 1.3.2014. 9:00-9:59.

Start

10:00, přímo na shromaždišti.

Startovné

Dobrovolné, doporučeno 30,- Kč, oddíly LBE, FSP (darovali mapu) a děti zdarma.

Mapa

Vrána, rok výroby 1980, měřítko 1:20.000, ekvidistance 5m, mapovali J.Cabrnoch, S.Červinka, O.Novotný. Mapa sedí přiměřeně tomu, že je 34 let stará. Porosty povyrostly, nebo byly vykáceny, cesty zarostly, nebo byly projety nové, terénní tvary vcelku odpovídají... Mapa je na poctivém 34 roků starém papíře, nebude voduvzdorně upravena a kontroly budou dokresleny fixou. Popisy kontrol budou vytištěny na průkazce. Popisy odpovídají skutečné situaci v terénu, ne situaci na staré mapě.

Kategorie

Kategorii si zvolíte až v průběhu závodu. Po uběhnutí 2663m na kontrole 4 se tratě větví a můžete se rozhodnout, na kterou trať se vydáte. Na mapě budete mít zakresleny všechny tři.

Vynechání kontrol

Libovolnou kontrolu na libovolné trati je možno vynechat. Za vynechanou kontrolu se přičítá penalizace 30 minut. Pokud jste soutěžní nihilisté a hodláte závod podniknout jako příjemný nedělní výlet, přijeďte, nebudete litovat. V případě vynechání většího počtu kontrol budete hodnoceni v nejvyšší kategorii, u které jste posbírali všechny kontroly.

Časový limit

Do té doby, kdy mi začne být moc velká zima.cca 16:00 Pak si buď sami změřte čas, nebo zavolejte na 722568293 a domluvte se se mnou. Ale pozor, na shromaždišti je jen velmi špatný signál.

Kontroly

Na kontrolách je červený fáborek a voskovka. Kontroly nejsou nijak zašité. Občas nejsou přímo na objektu v popisech, ale vždy jsou od něj jasně vidět. Pokud kontrolu neuvidíte, byla asi ukradena, mohlo se to stát, některé budu dávat do lesa dost dlouho předem. Ukradení kontroly není důvodem ke zrušení závodu, pokud bude chybět všem, budu ji ignorovat, pokud bude chybět jen některým, budou někteří penalizováni podle pravidla o vynechaných kontrolách. Kontroly ražte do políčka s jejich číslem. Závodníci na trati B tedy vynechají políčka 5-11, závodníci na trati C vynechají políčka 5-13.

Zakázaný prostor

V prostoru závodu se nachází přírodní rezervace Kohoutov. Na mapě není vyznačena, v terénu je vyznačena obvyklým způsobem (cedule se lvem a červené pruhy na stromech). Do rezervace je zakázáno zabloudit. K rezervaci se trochu přibližuje trať A (postup 9-10-11). Ostatní kategorie mohou do rezervace zabloudit jen při značné dávce bloudivého umění.